Arıza Tespiti

Arıza Tespiti

Günümüzde iş hayatının oldukça yoğun olduğu gözlenmektedir. Bu sebeple insanlar günlük hayatına zaman ayırmak için hızlı davranmaktadırlar.

Araç arızaları insanların zamanının büyük bir kısmını çalmaktadır. Dragos arıza tespit servislerinde kullanılan arıza tespit cihazları sayesinde arızaların tespit süresi kısaltılarak onarım işlemlerini daha kısa sürer hale getirilmiştir.
 
Hayat akışının bu denli hızlanması ve dünyanın değişmesiyle beraber insanlar için bir numaralı odak noktası dakiklik olmuştur. Bu noktada otomobil tutkunlarının en çok canını sıkan şey ise otomobillerinin arıza vermesidir. Dragos arıza tespit servislerinde verilen bu hizmet sayesinde arıza tespiti için harcanan vakit tarih olmuştur. Bu sebeple araç sahipleri sık sık bu servisleri tercih etmektedirler.
 

ARABA ARIZA TESPİTİ NASIL YAPILIR?

Günümüzde Dragos oto motor bakım onarım servislerinde hizmet süresini yarı yarıya düşüren unsurun adı arıza tespit cihazıdır. Bu yöntemde aracın elektronik beynine bilgisayar bağlanarak belirli yazılımlarla araçtaki veriler okunur, bu veriler standart veriler ile karşılaştırılarak bir farklılık olup olmadığı gözlemlenir. Belirli toleransın dışında olan veriler kusurlu olarak not edilir. 
 
Arıza tespit cihazlarının en büyük artısı araç üzerindeki hangi parçada kusur olduğu hangi parçanın sağlam olduğunun gözlemlenebilmesidir. Sıcak kış günlerinde Dragos oto klima gibi servisleri ziyaret eden kullanıcıların klimanın tamamını değil de arızalı parçalarını öğrenerek onarım yaptırmaları bu servislerin en çok tercih edilen servislerden birisi olmasının en önemli sebebidir.
 

ARIZA TESPİT CİHAZI NE İŞE YARAR?

Günümüzde insanların oto bakım ve onarım hizmeti alırken en dikkat ettikleri unsur teslimat süreleridir. Modern hayatta insanlar işlerini arabasız görmek istememektedir. Bunun bir sonucu olarak servislerde dakiklik ön plana çıkmıştır. Bundan dolayı ortaya arıza tespit cihazı gibi hızlı sonuçlar elde edebilen cihazlar çıkmıştır. Arıza tespit cihazlara sahip olduğu özellikler sayesinde hem araç sahipleri hem de oto servisler tarafından sıklıkla tercih edilir bir unsur haline gelmiştir.
 
  • Arızanın hangi parçada, ne büyüklükte olduğunu bulur.
  • Arıza büyümeden onarım işlemine olanak sağlar.
  • Genel bakım esnasında arızayı tespit ederek ilerleyen zamanlarda bir aksaklık yaşanmasına engel olur.
 

İlgili Konular

Yumuşak Fren Arızası Neden Olur?

Yumuşak Fren Arızası Neden Olur?

Fren silindirleri ve balans kısımları arıza ve onarım faaliyetlerinin sıklıkla yaşandığı bölümlerdir. Fren arızaları arasında en sık yaşanan sorunlardan biri yumuşak fren arızalarıdır.

Rehbere git

Araçlarda En Sık Karşılaşılan Kronik Sorunlar nelerdir?

Hizmet ve işlem garantisinin sağlanması için araçlarda marka uzmanlığı bulunan firmalardan hizmet alınmalıdır.

Rehbere git
Araçlarda En Sık Karşılaşılan Kronik Sorunlar nelerdir?
Triger Değişimi Performansı Etkiler mi?

Triger Değişimi Performansı Etkiler mi?

Bağlı olduğu unsurlar dolayısıyla Triger kayışları subapların açılıp kapanması konusunda da son derece etkili bir makine elemanıdır.

Rehbere git

Araç bakım kriterleri 2022

Araç bakım kriterleri 2022 yılının devamında da müşteri memnuniyeti odağında gelişmeye devam etmektedir.

Rehbere git
Araç bakım kriterleri 2022