Oto Elektrik Elektronik

Oto Elektrik Elektronik

Oto elektrik elektronik bir aracın aydınlatma, ısıtma soğutma, ayna ayarı gibi konuları ile ilgilenir.

Oto elektrik bakımları bu unsurların çalışması için son derece önemlidir. Bu sebeple Dragos oto elektronik gibi servisler ziyaret edilerek araç bakımlarının yapılması tavsiye edilmektedir. Oto elektronik bir aracın çalışması için gereken temel bileşenlerden birisidir. Bu sebeple elektrik arızası veren araçlar Dragos oto elektrik servislerini ziyaret etmektedir.
 
Günümüzde araçların ulaşımı kadar iç yaşam alanı da ön plana çıkmaktadır. Bundan dolayı modern araçlarda koltuk ısıtma, direksiyon ısıtma gibi elektrik ile çalışan sistemler bulunmaktadır. Bu sebeple modern araçlarda elektrik sistemlerinin önemi eski araçlara oranla büyük oranda artış göstermiştir.
 

ARAÇ ÇALIŞIRKEN ELEKTRİĞİ NEREDEN ALIR?

Araç çalışırken elektriği oto aküden alır. Aküsü bulunmayan bir araç kesinlikle çalışmaz. Bunun gibi akü bitmesi durumlarında araç sahiplerinin yapması gereken şey Dragos oto elektrik servislerini arayarak yerinde akü değişimi hizmeti almalarıdır. Bu hizmet sayesinde araç sahiplerinin bir akü merkezine gitmeden akü değişimi yapmaları mümkündür.
 
Akünün bitmesinin en temel sebebi aracın uzun süre çalışmamış olmasıdır. Bu sebep başka bir şey ise Dragos arıza tespit cihazı ile tespit edilebilir. Uzun süre çalışmayan araçlarda akü dolumu yapmanın bir diğer yolu ise takviye kablosu ile aküsü dolu olan bir araçtan takviye yapmaktır. Bunun mümkün olmadığı durumlarda Dragos oto elektronik servislerinden Autoteam Dragos ekipleri gelerek bu problemi çözebilmektedirler.
 

OTO ELEKTRİK NE İŞ YAPAR?

Modern arabalarda oto elektrik pek çok konu ile ilgilenmektedir. Araçlarda koltuk ısıtma, direksiyon ısıtma, müzik çalar, ayna tuşları, cam tuşları gibi pek çok unsur elektrik sayesinde çalışmaktadır. Bu sebeple oto elektrik bakımları her zaman önemlidir. Araç sahipleri elektronik bakım hizmeti aldıklarında araçlarına şu işlemler yapılır;
 
  • Akü kontrolü ile akünün elektrolit seviyesi, akünün kutup başlarındaki deformasyonlar kontrol edilir
  • Alternatörün bakımı ve şarj kontrolü yapılır. Eğer alternatör arızası zamanında tespit edilmezse diğer elektronik parçalar da zarar görebilir.
  • Sigorta ve röle kontrolü
  • Marş motoru kontrolü
 

İlgili Konular

Yumuşak Fren Arızası Neden Olur?

Yumuşak Fren Arızası Neden Olur?

Fren silindirleri ve balans kısımları arıza ve onarım faaliyetlerinin sıklıkla yaşandığı bölümlerdir. Fren arızaları arasında en sık yaşanan sorunlardan biri yumuşak fren arızalarıdır.

Rehbere git

Araç bakım kriterleri 2022

Araç bakım kriterleri 2022 yılının devamında da müşteri memnuniyeti odağında gelişmeye devam etmektedir.

Rehbere git
Araç bakım kriterleri 2022
Araçlarda En Sık Karşılaşılan Kronik Sorunlar nelerdir?

Araçlarda En Sık Karşılaşılan Kronik Sorunlar nelerdir?

Hizmet ve işlem garantisinin sağlanması için araçlarda marka uzmanlığı bulunan firmalardan hizmet alınmalıdır.

Rehbere git

Triger Değişimi Performansı Etkiler mi?

Bağlı olduğu unsurlar dolayısıyla Triger kayışları subapların açılıp kapanması konusunda da son derece etkili bir makine elemanıdır.

Rehbere git
Triger Değişimi Performansı Etkiler mi?