Oto Mekanik

Oto Mekanik

Mekanik aksam periyodik bakımları aracın ömrünü uzatmada son derece etkilidir. Bu sebeple Dragos oto mekanik servisleri tercih edilir.

Geçmiş için de günümüz için de bir araç için en önemli aksam mekanik aksamdır. Bir aracın hareketi bu aksam türüne bağlıdır. Bu sebepte mekanik aksam bakımları düzenli olarak yapılmalıdır. Bu bakımlar Dragos mekanik bakım ve onarım servislerinde kolaylıkla yapılabilmektedir. 
 
Oto mekanik servislerinin verdiği en temel hizmet araçların a’dan z’ye her türlü mekanik aksamını inceleyerek kondisyonunu kaybetmiş parçaları değiştirmeleridir. Kondisyonunu kaybetmiş parçalar diğer parçalara zarar vererek aracın ömrünü erkenden doldurmasına sebep olabilmektedir. Bu sebeple Dragos oto mekanik bakım servisleri kullanıcıların tercih listelerinde yer almaktadır.
 

OTO MEKANİK NEDİR?

Oto mekanik bir aracın hareket mekanizmasına verilen isimdir. Oto mekaniğin en temel bileşeni motordur. Motor sistemini yağlama ve yakıt sistemleri desteklerler. Bu sebeple bu sistemlerinin bakımının yapılması araç ömrü için son derece faydalı olmaktadır. Bundan dolayı kullanıcılara Dragos mekanik bakım ve onarım servisleri tavsiye edilir.
 
Bu bakımların tavsiye edilen süresi 8.000 km veya 6 ayda bir olarak belirlenmiştir. Eski araçların daha fazla özen ve ilgi istemesi sebebi ile bu bakım aralığı eski araçlar için daha düşük tutulabilmektedir. Aynı şekilde garajda beklemiş araçların son bakım km’si kaç olursa olsun hemen Dragos gibi servislerde bakım yapılarak kondisyon durumu öğrenilmelidir. Ayrıca bu servislerde Dragos fren bakımı hizmetleri de verilebilmektedir.
 

MEKANİK AKSAM NEDİR?

Mekanik kelimesi bir kuvvetin nesne üzerindeki etkisi sonucu hareketi temsil eder. Bu sebeple bir aracın hareket etmesi için mekanik aksamı olmak zorundadır. Bundan dolayı bir aracın konforu için nasıl Dragos oto elektrik servislerinde oto elektrik bakımları yapılması gerekiyorsa hareketi için de mekanik aksam bakımlarının eksiksiz yapılması gerekmektedir.
Mekanik aksam periyodik bakımlarında uygulanan işlemler şunlardır;
 
 • Motor yağı değişimi
 • Polen filtresi değişimi
 • Yağ filtresi değişimi
 • Hava filtresi değişimi
 • Şanzıman yağı değişimi
 • Yakıt filtresi değişimi
 • Lastik Bakımı
 • Akü bakımı
 • Ateşleme bujisi kontrolü
 • Fren sistemi kontrolü
 • Far ve aydınlatma kontrolü
 • Egzoz sistemi kontrolü
 • Süspansiyon sistemi kontrolü
 

İlgili Konular

Yumuşak Fren Arızası Neden Olur?

Yumuşak Fren Arızası Neden Olur?

Fren silindirleri ve balans kısımları arıza ve onarım faaliyetlerinin sıklıkla yaşandığı bölümlerdir. Fren arızaları arasında en sık yaşanan sorunlardan biri yumuşak fren arızalarıdır.

Rehbere git

Araçlarda En Sık Karşılaşılan Kronik Sorunlar nelerdir?

Hizmet ve işlem garantisinin sağlanması için araçlarda marka uzmanlığı bulunan firmalardan hizmet alınmalıdır.

Rehbere git
Araçlarda En Sık Karşılaşılan Kronik Sorunlar nelerdir?
Araç bakım kriterleri 2022

Araç bakım kriterleri 2022

Araç bakım kriterleri 2022 yılının devamında da müşteri memnuniyeti odağında gelişmeye devam etmektedir.

Rehbere git

Triger Değişimi Performansı Etkiler mi?

Bağlı olduğu unsurlar dolayısıyla Triger kayışları subapların açılıp kapanması konusunda da son derece etkili bir makine elemanıdır.

Rehbere git
Triger Değişimi Performansı Etkiler mi?