Bakım ve Onarım

Bakım ve Onarım

Günümüzde araç piyasasının yüksek fiyatlar ile karşı karşıya kalmasından dolayı kullanıcılar sahip oldukları araçları nasıl daha iyi bakacağının yollarını aramaya başlamışlardır.

Oto bakım ve onarım sektörü de bir hayli ilgi duyulur bir sektör haline gelmiştir. Bu sektörde Dragos oto bakım ve onarım servisleri en sık tercih edilen servislerden birisidir.
Oto bakım ve onarım sektörünün en önemli faydası aracın ömrünü uzatıyor olmasıdır. Bu sebepten dolayı araçların belirli aralıklarla periyodik bakımdan geçmesi araçların ömrü için son derece etkili bir yöntem olmaktadır. Aynı zamanda oto bakım ve onarım araç sahiplerinin gelecekte yüklü maliyetler ile karşı karşıya kalmasının önüne geçmektedir. Bu özelliği ile de oto bakım ve onarım araç sahipleri tarafından çok gözde bir hizmettir.
 
Aynı zamanda oto bakım ve onarımı yapılmış araçların muayene gibi testlerde tam not aldığı da kullanıcı yorumları arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra oto bakım ve onarım sayesinde aracın kondisyonu test edilerek yenilenmesi gereken parçaların bir listesi çıkartılabilir.
 

MEKANİK BAKIMDA NELER YAPILIR?

Oto mekanik bakım araçlar için olmazsa olmaz bir hizmettir. Bu sebeple her aracın Dragos oto bakım ve onarım servisi gibi servislerde kesinlikle düzenli olarak oto bakım ve onarım gibi servislerde yaptırması tavsiye edilir. Mekanik bakımda tercihe bağlı olarak pek çok hizmet sunulur. Genel olarak mekanik bakımda sunulan hizmetler şunlardır;
 
 • Polen filtresi değişimi
 • Hava filtresi değişimi
 • Yağ filtresi değişimi
 • Yakıt filtresi değişimi
 • Motor yağı değişimi
 • Şanzıman yağı değişimi
 • Fren hidrolik yağı değişimi
 • Lastik bakımı
 • Akü kontrolü
 • Ateşleme bujisi kontrolü
 • Fren sistemi kontrolü
Bu hizmetler sunularak yapılan bakımın ardından araç sahipleri gönül rahatlığı ile uzun yola çıkabilirler. Aynı zamanda bu hizmetler sayesinde araçlar daha uzun süre aktif olarak çalışırken araç sahiplerine maliyet çıkartmamaktadırlar.
 
Bu tip servislerin en iyi yanı arıza tespit cihazları sayesinde arızaları çok kısa bir sürede tespit ederek araç sahiplerinin zamandan tasarruf etmesine yardımcı olurlar. Bu özellik sayesinde kullanıcılar Dragos servislerini sık sık ziyaret ederler.
 

İlgili Konular

Araç bakım kriterleri 2022

Araç bakım kriterleri 2022

Araç bakım kriterleri 2022 yılının devamında da müşteri memnuniyeti odağında gelişmeye devam etmektedir.

Rehbere git

Araçlarda En Sık Karşılaşılan Kronik Sorunlar nelerdir?

Hizmet ve işlem garantisinin sağlanması için araçlarda marka uzmanlığı bulunan firmalardan hizmet alınmalıdır.

Rehbere git
Araçlarda En Sık Karşılaşılan Kronik Sorunlar nelerdir?
Yumuşak Fren Arızası Neden Olur?

Yumuşak Fren Arızası Neden Olur?

Fren silindirleri ve balans kısımları arıza ve onarım faaliyetlerinin sıklıkla yaşandığı bölümlerdir. Fren arızaları arasında en sık yaşanan sorunlardan biri yumuşak fren arızalarıdır.

Rehbere git

Triger Değişimi Performansı Etkiler mi?

Bağlı olduğu unsurlar dolayısıyla Triger kayışları subapların açılıp kapanması konusunda da son derece etkili bir makine elemanıdır.

Rehbere git
Triger Değişimi Performansı Etkiler mi?