Oto Fren

Oto Fren

Günümüzde otomobillerin gelişimi ile hız sınırlamaları oldukça artmıştır. Bunun bir sonucu olarak kazalar da artmıştır.

Bu kazaların önüne geçilmesi adına araç sahiplerinin oto fren bakımlarını Dragos fren servislerinde düzenli olarak yaptırmaları gerekmektedir. Fren bakımları periyodik olarak yapılmış bir aracın durma performansı son derece yüksek olacaktık. Bu gibi bakımların yapıldığı Dragos fren sistemleri servisi araç sahipleri için kaliteli bir seçimdir.
 
 Modern araçlarda frene bağlı kazaları engellemek adına çeşitli fren sistemleri geliştirilmiştir. Bu sistemlerin en önemlisi ABS fren sistemleridir. Kullanıcıların ani fren anında kilitlenme etkisinden kurtaran bu sistem araç sahipleri açısından son derece güvenli ve önemli bir sistemdir.
 

FREN NEDİR? NE İŞE YARAR?

Günümüzde modern araçların büyük bir çoğunluğu çok güçlü motorlara sahiptirler. Bunun bir sonucu olarak araçlar eskiye oranla hızlanmıştır. Hızlı bir aracı durdurmanın tek yolu güçlü bir fren sistemine sahip olmaktır. Fren sistemi araçlarda durmayı sağlar.
 
Fren sisteminin doğru çalışması çok önemlidir. Bu sebeple her makine gibi fren sistemlerinin de bakımlarının Dragos fren sistemleri gibi servislerde yapılarak trafiğe güvenli bir şekilde çıkartılmalıdır. Fren arızası yaşamamak adına fren bakımları son derece önemlidir.
 

FREN SİSTEMİ ARIZASI NASIL OLUR?

Fren sistemi arızası genellikle fren bakımları eksik araçlarda, ömrünü doldurmuş fren sistemi parçalarının işlevini yerine getirememesinden kaynaklanmaktadır. Bunun önüne geçmek adına Dragos fren servislerinde bu bakımların yapılması tavsiye edilir.
Halk arasında fren patlaması, fren boşalması gibi terimlerle ifade edilen fren sisteminin işlevini yerine getirememesi çok büyük bir güvenlik problemidir. Bu sorunu yaşayan kullanıcılara verilecek en iyi tavsiye sakin kalmalarıdır. Fren patlaması durumu doğru kontrol edilir ise hiç sorunsuz atlatılabilecek bir durumdur. Ancak bu duruma düşmemek adına Dragos periyodik bakım servislerinde bu bakımların eksiksiz olarak yapılması gerekmektedir. Bunun yanında araç sahiplerinin bu sorunla karşılaştıklarında yapılması gereken şeyler şunlardır;
 
  • Sakin olunmalı
  • Dörtlü flaşörler yakılmalı
  • Ayak gazdan çekilerek devir düşürülmeli
  • Devir uygun oldukça vites küçültülmeli
  • Uygun bir rampa var ise rampa yönünde gidilmeli
  • Yeterli yavaşlığa ulaşıldığında ise el freni ile durulmalı

Hizmet Sunduğumuz Markalar
Hizmet sunduğumuz markalar şunlardır;
 

İlgili Konular

Triger Değişimi Performansı Etkiler mi?

Triger Değişimi Performansı Etkiler mi?

Bağlı olduğu unsurlar dolayısıyla Triger kayışları subapların açılıp kapanması konusunda da son derece etkili bir makine elemanıdır.

Rehbere git

Araçlarda En Sık Karşılaşılan Kronik Sorunlar nelerdir?

Hizmet ve işlem garantisinin sağlanması için araçlarda marka uzmanlığı bulunan firmalardan hizmet alınmalıdır.

Rehbere git
Araçlarda En Sık Karşılaşılan Kronik Sorunlar nelerdir?
Yumuşak Fren Arızası Neden Olur?

Yumuşak Fren Arızası Neden Olur?

Fren silindirleri ve balans kısımları arıza ve onarım faaliyetlerinin sıklıkla yaşandığı bölümlerdir. Fren arızaları arasında en sık yaşanan sorunlardan biri yumuşak fren arızalarıdır.

Rehbere git

Araç bakım kriterleri 2022

Araç bakım kriterleri 2022 yılının devamında da müşteri memnuniyeti odağında gelişmeye devam etmektedir.

Rehbere git
Araç bakım kriterleri 2022