Şanzıman Bakım Onarım

Şanzıman Bakım Onarım

Günümüz trafik koşullarında yoğunluk sebebiyle pek çok kullanıcı kullanım hataları yaparak araçlarında şanzıman arızalarının oluşmasın sebep olabilmektedir.

Kimi zamanda araçlarının gerekli şanzıman bakımlarını yaptırmayarak bu arızalara yol açabilmektedirler. Bunun önüne geçebilmek için Dragos şanzıman bakım ve onarım servislerinde periyodik bakımlar yapılmalıdır. Dragos şanzıman servislerinde yapılan periyodik bakımın en önemli faydası aracın kondisyonunu diri tutmasıdır.
 
Araç sahipleri tarafından şanzıman bakımları önemsiz bir konu olarak görülmektedir. Bu etken günümüzde trafik esnasında pek çok aracın arıza vererek trafik yoğunluğuna sebep olması ile sonuçlanmaktadır. Bunun önüne geçmenin en kolay yolu Dragos şanzıman bakım onarım servislerinde rutin olarak bu bakımların yapılmasıdır.
 

ŞANZIMAN TAMİRİ NE KADAR SÜRER?

Şanzıman bakımları eksiksiz olarak yapılmaz ise şanzıman tamamen dağılarak araç sahibinin uzun bir süre araçsız yolculuğa devam etmesine sebep olunur. Bu sonuç kullanıcılar için hem zaman hem de maddi olarak kayıp anlamına gelmektedir. Bunun önüne geçmek adına düzenli olarak Dragos şanzıman bakımlarını yapmak kullanıcı için de araç için de faydalı bir hamle olacaktır.
 
Bu servislerde rutin bakım hizmeti alan kullanıcılar aynı şekilde bu servislerde Dragos oto elektrik bakımı hizmetini de alarak araç içi konforunu da sağlamış olurlar. Araç içi konfor araç sürmeyi ve uzun yol yapmayı seven kullanıcılar için son derece önemli bir konudur.
 

ŞANZIMAN ÇEKİŞİ ETKİLER Mİ?

Bir aracın hareketi için motor ne kadar önemli ise şanzıman da o kadar önemlidir. Bu sebeple şanzıman arızaları kesinlikle çekişi düşürmektedir. Bunun yanında sağlıklı bir vites geçişi olmadığı da düşünülürse araç performansı önemli ölçüde düştüğü söylenebilir. Şanzıman arızalarının araç performansına etkileri şunlardır;
 
  • Yakıt performansı kötü etkilenir.
  • Hız performansı düşer.
  • Yolcu konforu minimuma iner.
  • Motor ömrü kısalır.
  • Sürüş keyfi minimuma iner.
Bu sebepler dikkate alındığında araç performansının oldukça düşük olduğu söylenebilir.
Aynı zamanda uzun yol seven kullanıcılar için bu servislerde Dragos lastik bakımı hizmeti de verilmektedir. Kullanıcılar bu hizmeti de alarak uzun yol için son derece güvenli bir araca sahip olabilmektedirler.
 

İlgili Konular

Araç bakım kriterleri 2022

Araç bakım kriterleri 2022

Araç bakım kriterleri 2022 yılının devamında da müşteri memnuniyeti odağında gelişmeye devam etmektedir.

Rehbere git

Triger Değişimi Performansı Etkiler mi?

Bağlı olduğu unsurlar dolayısıyla Triger kayışları subapların açılıp kapanması konusunda da son derece etkili bir makine elemanıdır.

Rehbere git
Triger Değişimi Performansı Etkiler mi?
Araçlarda En Sık Karşılaşılan Kronik Sorunlar nelerdir?

Araçlarda En Sık Karşılaşılan Kronik Sorunlar nelerdir?

Hizmet ve işlem garantisinin sağlanması için araçlarda marka uzmanlığı bulunan firmalardan hizmet alınmalıdır.

Rehbere git

Yumuşak Fren Arızası Neden Olur?

Fren silindirleri ve balans kısımları arıza ve onarım faaliyetlerinin sıklıkla yaşandığı bölümlerdir. Fren arızaları arasında en sık yaşanan sorunlardan biri yumuşak fren arızalarıdır.

Rehbere git
Yumuşak Fren Arızası Neden Olur?