Dragos Seat Servisi

Dragos Seat Servisi

 Yağın içerisinde oluşan hareketli parçalar ve tortular sürtünmenin hızlı bir şekilde artmasına neden olarak aracın performansını olumsuz anlamda etkilemektedir. Bu durum sonucunda otomobil eskisi gibi çalışmamakta ve motordan değişik sesler çıkmaktadır. Dragos Seat servisi ise var olan ve ortaya çıkması muhtemel olan bu sorunların tamamına yönelik hizmet çözümleri sunmaktadır

Dragos Seat Servisi

Yağ Filtresi Nedir?

Yağ Filtresi Nedir?

Motor yağının zamanla kirlenmesi çalışır aksanların hasar almasına neden olmaktadır. Yağ filtresi motor yağında oluşmuş tortuları süzerek yağın temiz bir şekilde diğer sistemlere ulaşmasını sağlamaktadır. Araç yağ filtresi sistemdeki yağın temizlenmesi sağlayarak motorun performansının artmasına neden olmaktadır. 
 
Motor yağında oluşan tortu ve kirler motora giden yağın durumunu etkileyerek motorun ciddi zararlar almasına yol açar. 
 

Yağ Filtresi Nedir?

Dragos Seat Servisi Yağ Filtresi Değişimi

Dragos Seat Servisi Yağ Filtresi Değişimi

Düzenli olarak yapılan periyodik bakımlarda araçların filtreleri temizlenmekte ve değişim gereken durumlarda değişimi yapılmaktadır. Motor aracın en önemli parçası ve bakım masrafı diğer parçalara göre daha fazladır. Motorun herhangi bir aksamında veya sisteminde baş gösteren en ufak bir sorun genel performansı etkilemektedir. 
 
Periyodik bakımlar Dragos Seat servisi gibi yetkin servisler bünyesinde yapılmalıdır. Zamanında yapılmayan kontroller ve bakımlar aracın en çok motorunun hasar almasına neden olmaktadır. Bu parçaların başında ise filtreler gelmektedir. Filtrenin temizlenmemesi ve yağın kirlenmesi motorun fazla enerji harcamasına neden olmaktadır. 
 
Peki yağ filtresi değişmezse ne olur? Araçta bulunun her filtre düzenli aralıklarla temizlenmeli ve değiştirilmelidir. Bazı durumlarda filtrelerin temizlenmesi sorunu önlemeye yetmemektedir. Bu anlamda filtrelerin değiştirilmesi kalıcı çözüm açısından daha gerçekçi bir yoldur. 
 
Düzenli aralıklarla araçların bakıma girmesi filtrelerin kontrol etmesi sadece motor için değil aracın genel performansını da olumlu anlamda etkilemektedir. 
 

Dragos Seat Servisi Yağ Filtresi Değişimi

Yağ Filtresi ve Yakıt Tüketimi

Yağ Filtresi ve Yakıt Tüketimi

Aracın fazla yakıt tüketmesinden şikâyetçi olan araç sahipleri, araçta normal çalışmayan aksamların var olduğunu veya arızalanmış bölümlerin yakıt tüketimini artırdığını unutmamalıdır. Normalden daha fazla çalışan veya işlevini yitiren her parça yakıt tüketimini olumsuz anlamda etkilemektedir. 
 
Dragos Seat servisi  bünyesinde yağ ve filtre değişimi yaptırmak isteyen araç sahipleri, araçta oluşan arızaları tespit etmeli ve alanında uzman bir servisten gerekli bakım işlemlerini almalıdır. 

Yağ Filtresi ve Yakıt Tüketimi